Oled Sa tööandja või lapsevanem, koolijuht, õpetaja või õppur, noorte konkurentsivõime tööturul ja nende koolist saadavad oskused ning teadmised mõjutavad meid kõiki nii praegusel ajahetkel kui tulevikus.  Vaata, kuidas saad Sina panustada noorte ettevõtlikkuse arendamisse ja osaleda Eesti liikuma tõmbamises!

Koolijuht, õpetajaloe lähemalt, kuidas õpet ja õppureid ettevõtlikumaks muuta

Ettevõtjaloe lähemalt, kuidas panustada õppe praktilisemaks muutmisse 

Tudeng ja õpilaneloe lähemalt võimalustest oma äriidee arendamiseks

Loe kogu programmist lähemalt 

Metoodika

Programmi eesmärk on arendada ning levitada ettevõtlusõppe metoodikat, mis toetab noorte ettevõtlikkuse edendamist. Metoodika on suunatud kõigi haridustasemete õpetajatele nende töö lihtsustamiseks, pakkudes mitmekesist meetodite tööriistakasti, millega õppuri ettevõtlikku hoiakut toetada ja teadmisi arendada.

Vaata edasi metoodika kohta

Täienduskoolitused

Täienduskoolitusega tõstetakse üldhariduskoolide ja kutseõppeasutuste ettevõtlus- ja majandusõpetajate, kõrgkoolide ettevõtlusõppejõudude ning ettevõtlusõppesse kaasatud ettevõtjate ja mentorite ettevõtlusõppe alaseid pädevusi. Täienduskoolituses käsitletakse mentorluse, autorikaitse, disaini jm teemasid. Koolitajate meeskonnad koosnevad kõrgkoolide ekspertidest ning ettevõtjatest. Koolitustel on koos õpetajad, õppejõud ja ettevõtjad, et ka üksteisega parimaid kogemusi, teadmisi ja praktikaid jagada ning tõhusamalt koostööd teha.

Täienduskoolituste hea tava  on aluseks koolituste väljatöötamisel ja elluviimisel.

Tutvu koolituskalendriga

 

Kool ettevõtlikuks

Euroopa komisjoni töögrupp on jaganud ettevõtlikkuse viieks pädevusvaldkonnaks, mis kõik panustavad võrdselt ettevõtlikkuspädevuse kujundamisse. Sinna kuuluvad tegutsemine, visioon, ideede genereerimine, otsustamine ja õppimine läbi väärtuse loomise.

Ettevõtlikkuspädevust saab rakendada ükskõik millisel eesmärgil ja valdkonnas. See ei pea olema kitsendatud ettevõtlusõppe konteksti.  Küll aga on ettevõtlikkuse arendamiseks oluline õppijale pakkuda uudseid olukordi, võimalusi ja tegevusi, mis võimaldavad õppija pidevat arengut. Ja just seepärast usume, et koolid peaksid toetama ettevõtlikkuse arenemist.

Vaata edasi

Eelinkubatsioon ehk äriideede arendusprogramm

Sul on hea äriidee, kuid puuduvad täpsemad teadmised, kuidas sellega edasi töötada? Selleks oleme loonud äriideede arendusprogrammi. Äriideede arendusprogramm STARTER toimub semestripõhiselt, mille jooksul arendavad noored ise oma idee ärimudeliks. Selle ülesehitamisel on lähtutud eri haridustasemetel juba toimuva ettevõtlusõppe ja startup valdkonna arendustegevuste parimatest praktikatest. Niinimetatud eelinkubatsiooni jooksul on noortel võimalik osaleda idee ja meeskonna arengut toetavas neljakuulises praktilises koolitusprogrammis, mille raames saavad meeskonnad valdkonnapõhist nõustamist ja täiendavat tuge mentoritelt. Iga semestri lõpus toimuval võistlusel esitlevad meeskonnad oma ärimudelit. Äri alustamisega kaasnevad tavapäraselt ikka mingid kulutused, kuid STARTERi arendusprogrammi tegevustes osalemine on õppuritele tasuta.

Vaata edasi STARTERi kodulehte

Vaata edasi eelinkubatsiooni kohta

Uuringud

Kuidas me teame, milline on praegune olukord? Veelgi enam, kuidas me teame, kas meie programmi mõjul midagi ka muutus?
Selleks korraldame programmi tegevuste sisulise seire ja ettevõtlusõppe alaseid uuringuid. Need annavad sisendit nii ettevõtlusõppe moodulite kui ka kutsestandardites olevate ettevõtlusega seotud pädevuste arendamiseks. Vilistlasuuring selgitab välja vilistlaste rahulolu ettevõtlusõppest saadud teadmiste ja oskustega ning nende hinnangud, milliseid pädevusi tuleks rohkem arendada.

Ettevõtlusõpetajad ja -õppejõud ning teised ettevõtlusõppe asjatundjad saavad arendada oma pädevusi, osaledes rahvusvahelistel konverentsidel ja parimate kogemuste vahetamise õppereisidel.

Vaata edasi

Tunnustus

Koostöös mitmete partneritega korraldatakse ettevõtlikkust ja ettevõtlusõpet propageerivaid üritusi ning kampaaniaid. Esitatavatest näidetest selgub, kui kasulik on ettevõtlust õppida niihästi neil, kes soovivad end tulevikus näha ettevõtjana, kui ka neil, kellele meeldiks teha palgatööd, olla vabakutseline või kodanikuühiskonna aktiivne liige. Programmi tegevustesse kaasatakse ettevõtjaid ja haridusorganisatsioone, õppijaid ja haridustöötajaid, ergutades neid koostööle.

Tunnustades parimaid õppetöö läbiviijaid, motiveeritakse neid rakendama uusimaid ettevõtlikkust ja ettevõtlust käsitlevaid õppemetoodikaid ja teadmisi. Õpilastiimide ja -ettevõtete tunnustamine innustab õppijaid osalema ettevõtlusõppe programmis ja jätkama ettevõtlusega.

Vaata edasi

Programmi toetavad:

Järgmised uudised

Vaata kõiki uudiseid

STARTERi tiimi FictionFeeli idee tutvustab Eesti linnu turistidele

14.juuli 2017

FictionFeeli meeskond sai esmakordselt kokku jaanuaris Digixi loomehäkil, kus Tartu Linnaraamatukogu programmeerija Ingrid tutvustas projekti „Tartu Ilukirjanduses“ ja soovi viia veebipõhine informatsioon mobiilirakendusse. Kahe intensiivse idee väljatöötamiseks ettenähtud päeva jooksul jõuti konkreetse  mõtteni teha kultuuriinfol põhinevaid mobiilirakendusi ja idee nimeks sai FictionFeel. „Meie eesmärgiks on tutvustada linnu nende paikade kohta loodud tekstide, vanade fotode ja […]

Vaata edasi
 • < 2018 >
  June
  MoTuWeThFrSaSu
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  252627282930